הזאב הטוב

מחזה ובימוי שראל פיטרמן

יוצרת שותפה טליה לנדא

 דרמטורגיה ביאטריס הל / עיצוב תנועה טליה לנדא ויניב אברהם

מוסיקה עידן יצחייק / תפאורה שי אהרוןתלבושות נופר דרזנר

תאורה מאיר אלון / וידיאו ארט סיוון פלסר וניתאי שלם

 שחקנים: גל ניסים, יפתח קמינר , מיכאל פלד 


הצגה חדשה בהשראת סיפור הישרדותו של מישקה זילברשטיין,
הנער היהודי שנאלץ לעזוב את משפחתו ולברוח אל היערות הקפואים של מזרח פולין במהלך מלחמת העולם השנייה.

במרכז העלילה החברות יוצאת הדופן שנרקמת בין מישקה לזאב, הזאב שהציל את חייו. מישקה מצליח להתקרב אל הזאב, לומד את אורחות חייו וכלים להישרדות היומיומית. הרעב, הקור והחיילים הנאצים איימו מדי יום על חייו של הנער. אבל מישקה לא ויתר וממשיך להיאבקאמין ולהיות אחד יתאחד עם משפחתו. עם הזמן, העולם שהכיר קודם התרחק ונשכח מזיכרונו ומישקה מצא את ביתו בין חיות היער כאחד משלהם. בודד בעולם, כשהאמון בבני אדם נעלם, מישקה חולם שיום אחד עשן התותחים ייעלם והחברה האנושית תחזור לערכיה היפים.

ההצגה הזאב הטוב זוכתה בחמישה פרסים בפסטיבל חיפה 2023:

פרס ההצגה הטובה ביותר - מנימוקי השופטים: ההצגה מעבירה את הצופה מסע ריגשי עמוק, על חבל דק בין מציאות לדימיון. כל מרכיבי ההצגה מתלכדים לכדי יצירה אחת ייחודית ומרגשת.

פרס הבימוי לשראל פיטרמן - מנימוקי השופטים: שראל ניצח באופן מופתי על כל מרכיבי ההצגה, משלב התחקיר, העיצוב והדרכת השחקנים והתוצאה מדויקת ורגישה. שראל משלב בחוכמה את כל האלמנטים לכדי עולם דרמטי ומרגש.

פרס עיצוב התנועה לטליה לנדא ויניב אברהם - מנימוקי השופטים: בעבודת התנועה יוצרים טליה לנדא ויניב אברהם שפה תנועתית ייחודית, מרשימה ומושקעת. עיצוב דמות הזאב יוצאת דופן וקטעי התנועה מהווים חלק מהותי מההצגה ומצליחים לספר את הסיפור במקום בו נגמרות המילים.

פרס הוידיאו ארט לסיון פרסלר וניתאי שלם - מנימוקי השופטים: עיצוב הוידאו מהווה רובד משמעותי ביצירת העולם בו מתקיימת ההצגה, תוך שימוש בטכניקות קולנועיות. הוא מייצר דרמה,מעבר זמן ומקום ומגלה לנו על העולם הרגשי של הדמויות. בכך הוידאו משמש שחקן נוסף וחשוב בהצגה.

ציון לשבח לשחקן מיכאל פלד, בתפקיד הזאב

הצגות נוספות שעשויות לעניין אותך