חזון התיאטרון

  רב התרבותיות המאפיינת את החברה הישראלית הקסימה אותנו ועודדה אותנו ליצור ולעסוק בנושאים חברתיים

  וכך ברפרטואר בחרנו הצגות המעלות קונפליקטים המטרידים ולעיתים מפלגים את החברה שלנו, בתקווה לעורר מחשבה, הבנה וסובלנות. אנו מאמינים שיצירה הקשובה לנקודות התורפה של החברה, המבינה ומכבדת את מקומו של השונה והחלש, יכולה להאיר לא רק את האנושי שבהם אלא את המשותף בין כולנו.

  אנו מאמינים כי התיאטרון הוא במה נפלאה להציג ולהבליט דמויות מופת, דמויות המהות דוגמא ומקור להשראה, לשינוי ולתיקון. לעיתים יוצגו דמויות היסטוריות רבות השפעה אך פעמים רבות בחרנו דווקא בגיבורים מכאן ועכשיו, כמונו וכמוכם, בני אדם המתמודדים ומתגברים על מכשולים, כאלו שעברו תהליכים ומסעות ושהרוח והחוסן שלהם הופכים את עולמנו לטוב יותר.

  שאיפה נוספת של התיאטרון היא לשמש כגשר עם התפוצות. סיורים רבים ברחבי העולם אפשרו לנו לשמור ולחזק את הקשרים של התיאטרון בחו”ל , להציג ולייצג את ישראל, חלומותיה, מאבקיה ותרבותה של המדינה, בכבוד ובהצלחה.

  לבסוף, אנו מאמינים שהתשוקה והדמיון, על כל גוניהם , הם הבסיס הראשוני לכל יצירה. אלברט איינשטיין אמר, "דמיון חשוב יותר מידע, הדמיון חובק עולם ואילו הידע מוגבל"

  כך, רבים מההצגות של תיאטרון הנפש הם פרי תשוקתם ודמיונם של יוצרים אשר חולקים אותו החזון של תיאטרון הנפש, לרגש, להשפיע ולשנות דרך אומנות.