על תיאטרון הנפש

  תיאטרון הנפש נוסד בשנת 1978 בטורונטו, קנדה, על ידי הווארד ריפ וגבריאל עמנואל. שני צעירים שזה עתה סיימו את לימודיהם וחלמו להקים תיאטרון שמפאר את התרבות ,היהודית. כך נולד תיאטרון הנפש שהיה בזמנו התיאטרון היהודי המקצועי הראשון ויחיד בקנדה, שם הפיקו כ-40 הפקות תיאטרון וטלוויזיה.

  תיאטרון הנפש נוסד בשנת 1978 בטורונטו, קנדה, על ידי הווארד ריפ וגבריאל עמנואל, שני צעירים שרק סיימנו את הלימודים וחלמנו להקים תיאטרון שיפאר את התרבות היהודית.  כך נולד התיאטרון היהודי המקצועי הראשון והיחיד בטורונטו, בו התיאטרון הפיק מעל  40 הפקות תיאטרון וטלוויזיה.

  בשנת 1983 הוורד ריפ עלה לארץ ואיתו גם התיאטרון. החברה הישראלית הצבעונית הקסימה אותו והוא מצא שחזון התיאטרון היה נכון ומדויק גם למציאות בארץ: "מטרת תיאטרון הנפש היא לגשר בין קבוצות אתניות, דתיות ותרבותיות שונות, באמצעות היצירה האומנותית".

  במהלך העשייה הצטרפה אלי, שותפה חדשה, ביאטריס הל. יחד התרחבו, התמקדו בהפקת הצגות חברתיות- חינוכיות איכותיות ובשנת 2000 תיאטרון הנפש קיבל הכרה ממסדית והיה לתיאטרון רפרטוארי לילדים ובני נוער, מוכר ונתמך על ידי משרד התרבות.

  היום לתיאטרון הנפש רפרטואר עשיר ומגוון, הכולל בתוכו הצגות העוסקות בנושאים המעסיקים את החברה הישראלית ומעשירים את התרבות היהודית. הצגות המשקפות ערכים של הידברות, סובלנות, כבוד הדדי ואת שאיפתנו לחיות בחברה טובה יותר.

  הצגות התיאטרון מציגות בחמש שפות: עברית, ערבית, אנגלית, אמהרית ויידיש, והן עולות על במות בארץ ובעולם. כל אחת מהן היא עולם שלם של תוכן, אסתטיקה, קסם והשראה. כל אחת מהן נוצרת עבור קהל אחר במקום אחר ובזמן אחר, והן כולן מקור לגאווה.

  חלק מהצגות הרפרטואר הם עיבודים ייחודיים שלנו להצגות קלאסיות בינלאומיות מעולות אותן רצינו להכיר לקהל הישראלי.

  הצגות הרפרטואר הנוספות הן הצגות מקוריות, פרי תשוקתם ודמיונם של אומנים ישראליים החולקים עמנו את חזוננו לתרגם רעיונות וערכים לחוויית תיאטרון ברמה גבוהה.

  תיאטרון הנפש מציג ברחבי הארץ כ-350 הצגות בכל שנה בפני ילדים, בני נוער ומבוגרים מכל המגזרים. כ120.000 איש צופים בהן!

  גם מוסדות ואנשי מקצוע רבים נעזרים בהצגות העוסקות בתחומים החשובים לנו: קבלת השונה, מניעת אלימות, חיזוק ערכים יהודיים והומניסטיים ועוד.

  בעשור האחרון הצגנו למעלה מ-400 הצגות בחוץ לארץ בפני קהל עצום ומגוון שלעיתים נחשף לראשונה ליצירה הישראלית. זהו אושר גדול וכבוד להציג את היצירה שלנו ולתרום לבניית גשרים תרבותיים חדשים.

  הנכם מוזמנים להתרשם משלל הביקורות ולהצטרף לקהל הרב והתומך, הבוחר פעם אחר פעם, להזמין ולצפות בהצגות שלנו.